Asunnottomien jalkapallohanke 2019-2021 (ESR) keskeytetään

Asunnottomien jalkapallohanke keskeytetään

Diakonissalaitos ja Nauha ry keskeyttävät Asunnottomien jalkapallohankkeen heinäkuussa. Päätökseen johti Homeless World Cup Tampere 2020 kisojen peruuntuminen koronapandemian takia. Kisoilla oli keskeinen merkitys ja tarkoitus hanketta toteutettaessa. Niin määrälliset kuin laadullisetkin tavoitteet kohdentuivat isolta osin kisojen varaan. Niiden peruuntuminen vaikutti ratkaisevasti hankkeen mahdollisuuteen tarjota nuorille mielekästä tekemistä jalkapallon parissa.

Hankkeen toiminnassa mukana olleille nuorille etsitään erilaisia vaihtoehtoja osallistua sosiaalista vahvistumista tukevaan toimintaan.

Hanketta ovat rahoittaneet Euroopan sosiaalirahasto (ESR) ja Tampereen kaupunki.


Tiedustelut:

Satu Aalto puh. 050 365 4907, satu.aalto@hdl.fi

Mika Tuomola puh. 040 835 3502, mika.tuomola@nauha.fi






KISATIIMIMME

Jaakko Hautamäki

Pääsihteeri   jaakko.hautamaki@hdl.fi

050 502 2577

Krista Hamunen

Tapahtumakoordinaattori krista.hamunen@hdl.fi

050 502 2733

Niina Salo

Media ja markkinointi niina.salo@nauha.fi

050 560 6553 

Hanni Nurmi

Vapaaehtoiset hanni.nurmi@nauha.fi

045 874 1550

Keijo Laapas

Kisajärjestelyt   keijo.laapas@nauha.fi

050 477 2004

Mika Tuomola

Kisajärjestelyt mika.tuomola@nauha.fi

040 835 3502

Taru Lintula

Varainhankinta    taru.lintula@hdl.fi



Kisatoimisto

Rongankatu 9, 33100 Tampere

Pääsihteeri

Jaakko Hautamäki o5o 502 2577

Kansainväliset sivut

homelessworldcup.org

Seuraa meitä

Facebook   Instagram
Twitter   Youtube